Skip to content

Jonas Valančiūnas: kelias į krepšinio Olimpą

jonas-valančiūnas

Jonas Valančiūnas – Lietuvos krepšinio lyderis ir vienas iš išskirtiniausių krepšinio talentų pasaulyje, pasižymi ne tik įspūdingu gebėjimu žaisti krepšinį, bet ir įdomiu savo asmeniniu gyvenimo keliu. 

Šiame straipsnyje pažvelgsime į Jono Valančiūno kelionę į krepšinio Olimpą.

Pagrindiniai faktai 

Vardas: Jonas Valančiūnas
Amžius: 31 metai (1992-05-06)
Gimimo vieta: Utena
Ūgis: 2m 11cm
Svoris: 118kg
Žaidėjo numeris: 17
Pozicija: Vidurio puolėjas
Dabar žaidžia: (NBA) Naujojo Orleano Pelicans
Lyga: Lietuvos krepšinio lyga (LKL), Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA)
Klubai, kuriuose žaidė: Vilniaus Perlas, Vilniaus Lietuvos rytas, Toronto Raptors, Memfio Grizzlies
Pravardės: JV, Big Fella, Lithuanian Lightning
Turto vertė: apie 5 mln. dolerių
Žmona: Eglė Valančiūnienė
Vaikai: 2

Įdomus faktas

Jonas Valančiūnas užima pirmą vietą tarp NBA reguliariajame sezone žaidusių lietuvių, nes per 813 savo karjeros metus surinko 10 991 tašką ir aplenkė Žydrūną Ilgauską. 

Krepšininko vaikystė

Jonas Valančiūnas gimė 1992 m. balandžio 6 d. Utenoje. Mokėsi gimtojo Utenos miesto Utenos gimnazijoje ir anksti pradėjo žaisti krepšinį.

Mama norėjo, kad jis būtų liaudies šokių šokėjas ir užrašė jį į šokių būrelį. Tuo metu krepšinis Lietuvoje buvo labai populiarus ir Jonas dažnai pabėgdavo iš šokių ir eidavo žaisti krepšinį.

Dar besimokydamas gimnazijoje Jonas buvo priimtas į sporto mokyklą Vilniuje. Jis jau tada buvo aukštesnis už savo draugus ir sporto mokykloje jam labai gerai sekėsi.

Savo rezultatais Jonas netrukus patraukė rinktinės vadovybės dėmesį. Dėl to žaidėjas užsitikrino vietą Lietuvos U-16 krepšinio rinktinėje. Jis atstovavo savo šaliai 2007 m. Graikijoje vykusiame Europos U-16 čempionate.

Tačiau dar didesnį įspūdį jis padarė dalyvaudamas tame pačiame turnyre kitais metais, kuris vyko Italijoje. 2008 m. jis jau atsisakė tautinių šokių ir daug dėmesio skyrė krepšinio rungtynėms.

Jono Valančiūno kilimas aukštyn

Profesionalų lygoje Jonas pradėjo žaisti 2008 m., būdamas 16 metų. Jis rungtyniavo LKL Vilniaus Perlas komandoje. Po to, kai 2008-2009 m. sezoną žaidė antroje pagal pajėgumą šalies lygoje, klubas pakilo į LKL.

Galiausiai 2010 m. sausio 17 d. jis pradėjo žaisti aukščiausioje lygoje. Vasario mėnesį laimėjo 2010 m. LKF taurę. Per dvejų metų karjerą jis iškovojo daugybę klubo trofėjų ir taurių.

2010-2012 m. jis žaidė visuose trijuose LKL finaluose ir pasižymėjo puikiais statistiniais rodikliais. 2010 m. jis su komanda netgi tapo LKL čempionais.

Be to, jis dalyvavo trejose LKL Visų žvaigždžių rungtynėse ir visus tris kartus laimėjo.

Valančiūnas užsitarnavo tarptautinį pripažinimą, demonstruodamas ne tik išskirtinį našumą, bet ir ūgio pranašumą – 2,11m. bei tapo vienu geriausių 2011 m. NBA naujokų biržos šaukimo kandidatų.

Kelionė į NBA

Suaugęs ir patobulėjęs, Jonas Valančiūnas pasirinko kelią į NBA. 

Toronto Raptors

Toronto Raptors jį pasirinko penktuoju šaukimu.Tai buvo svarbus žingsnis jo karjeroje, atidaręs duris į pasaulinį krepšinio elitą.

jonas-valančiūnas-raptors

Sezoną naujokas baigė vidutiniškai pelnydamas po 8,9 taško ir atkovodamas po 6,0 kamuolius per rungtynes.

Toronto komandoje greitai įgijo pravardę Big Science dėl savo įspūdingo fizinio pranašumo ir efektyvaus žaidimo krepšinio aikštėje. Jis tapo vienu pagrindinių komandos žaidėjų, o jo įtaka jai buvo ypač jaučiama gynyboje. 

Memphis Grizzlies

2019 metais Jonas buvo iškeistas Memphis Grizzlies komandai. Jis debiutavo klubo gretose vasario 12 d. rungtynėse su San Antonijaus Spurs.

Debiuto metu jis pelnė fantastiškus 23 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, tačiau klubas pralaimėjo rungtynes.

Naujajame klube jis demonstravo savo universalumą, ne tik tapdamas galingu aukštaūgiu, bet ir pasižymėjo puikiu žaidimu.

jonas-valanciunas-grizzlies

2019 m. liepos 11 d. klubas su juo pasirašė naują trejų metų sutartį. Tą sezoną jis vidutiniškai pelnė po 14,9 taškų ir atkovojo 11,3 kamuolių per rungtynes.

Be to, J. Valančiūnas atvedė savo komandą į 2020 m. NBA atkrintamąsias varžybas.

Naujojo Orleano Pelicans

2021 m. rugpjūčio 7 d. Grizzlies iškeitė Joną Valančiūną Naujojo Orleano Pelicans klubui. Klubas 2021 m. spalio 20 d. su juo pasirašė dvejų metų sutartį, o Pelicans gretose Jonas jau sužaidė daugiau nei 45 rungtynes.

Per pasirodžiusias rungtynes jis vidutiniškai pelnė po 18,0 taško ir atkovojo po 11,6 kamuolio. 

new-orleans-pelicans-valanciunas

Ryšys su Lietuva

Nors krepšinio kelias J. Valančiūną nugabeno toli nuo gimtosios Lietuvos, jis visada išlaikė glaudų ryšį su tėvyne.

Jonas tapo Lietuvos krepšinio simboliu, įkūnijančiu kovos dvasią ir aukštą sportinį lygį. Daugelis jo gerbėjų matė jį kaip garbės atstovą ir įkvėpimo šaltinį tiems, kurie trokšta pasiekti didelių aukštumų.

Jono Valančiūno pasiekimai ir talentas krepšinio aikštelėje pritraukė didelį susidomėjimą tarp vietinių gerbėjų. Krepšininko kelias tapo ne tik asmeniniu pasiekimu, bet ir nacionaliniu laimėjimu. 

Kiekvieną kartą, kai Jonas žengia į NBA krepšinio aikštelę, jis neša ant savo pečių ne tik savo komandos vardą, bet ir Lietuvos vėliavą, kuri yra kaip didžiulis simbolis Lietuvai.

Jonas Lietuvos rinktinėje

Jonas Valančiūnas Lietuvos krepšinio rinktinėje atlieka išskirtinį vaidmenį. Jo galingas žaidimas puolime ir gynyboje, ypatingai aukštas procentas realizuotų metimų ir efektyvumas atakuojant krepšį, daro jį svarbiu komandos žaidėju. 

Jo fizinė galia ir krepšinio išmanymas puikiai papildo kitus komandos žaidėjus, o atkaklus darbas aikštėje prideda nepakartojamos vertybės Lietuvos krepšinio rinktinėje.

Šeima

Jonas savo šeimą laiko neįkainojamu gyvenimo ramsčiu, o šeimos parama tapo neatsiejama dalimi jo krepšinio kelyje. Jono žmona – Eglė Valančiūnienė, jie augina du sūnus – Joną ir Taurą.

Nepaisant intensyvaus sportinio gyvenimo ritmo, šeima ne tik aktyviai dalyvavo jį lydint į pergales ir pralaimėjimus, bet ir suteikė jam svarbų moralinį bei emocinį palaikymą.

Jono artimieji tapo ne tik žiūrovais, bet ir bendraujančiais kompanionais, su kuriais jis dalinosi savo sportiniais siekiais, nuotaikomis ir iššūkiais. 

valančiūnas-jonas-šeima

Teigiamas šeimos įtakos poveikis ne tik sustiprino Jono vidinę motyvaciją siekti aukštumų, bet ir skatino jį ugdyti vertybes, kurias jis įtraukė į savo gyvenimą kaip profesionalų krepšininką.

Ji tapo pamatu, ant kurio jis statė savo sportinę karjerą ir asmeninį augimą. Šeimos parama ir bendradarbiavimas su artimaisiais išryškino ne tik sporto, bet ir tarpasmeninių santykių svarbą, kurią jis vertina ir šiuo metu, siekdamas ne tik krepšinio pergalių, bet ir visapusiškos gyvenimo pilnatvės.

Pomėgiai

Nors Jonas žinomas geriau dėl savo krepšinio talento, tačiau jis turi ir kitų pomėgių. Vienas iš jų yra pokeris. Tai ne tik papildomas būdas praleisti laisvalaikį, bet ir strateginė veikla, kuri gali atspindėti jo gebėjimus peržiūrėti situacijas ir priimti taktinius sprendimus – tas pačias savybes, kurias galima pritaikyti ir krepšinyje.

Pokeris, kaip žaidimas, dažnai reikalauja nuoseklumo, strategijos ir gebėjimo skaityti kitų žaidėjų elgesį. Šie aspektai gali turėti tiesioginį poveikį gebėjimams kurti taktiką ir prisitaikyti prie skirtingų situacijų krepšinio aikštėje. Kiekvienas pokerio stalas yra unikalus, kaip ir kiekviena krepšinio rungtynių situacija. 

Perspektyvos

Jono Valančiūno krepšinio kelias dar pačiame įkarštyje, o ateitis jam atrodo spinduliuojanti optimizmu ir nežinomybe. Kiekviena diena prideda naujų įvykių ir iššūkių, kurie formuoja šios sportinės asmenybės unikalų pasaulį.

Jo karjera yra ne tik asmeninis pasiekimas, bet ir didelė dalis Lietuvos krepšinio istorijos, o šio sportininko vardas yra gerai žinomas tarptautinėje krepšinio arenoje.

Per kiekvieną sezoną Jonas ne tik įrodė savo krepšinio įgūdžius, bet ir tapo lyderiu ir simboliu savo komandai. Jo fizinis pajėgumas, įdėtas darbas ir aukštas profesionalumas ne tik pavergė gerbėjų širdis, bet ir įkvėpė kitus krepšininkus. 

Būdamas krepšinio legenda savo šalyje, jis tapo ambasadoriumi ir pavyzdžiu jaunesnėms krepšinio kartoms. Jo kelias į sporto viršūnes yra ne tik inspiracija, bet ir kelrodis, rodantis, kad sunkus darbas, atkaklumas ir meilė žaidimui gali nulemti didžiules pergalės.

Perspektyvos šiame etape yra kaip atviras langas į naujus iššūkius, o Jonas, būdamas krepšinio veteranu, tikrai yra pasiruošęs įveikti bet kokius sunkumus, kurie jo laukia. 

Išvados

Jono Valančiūno kelias į krepšinio Olimpą yra įsimintinas. Nuo jo jaunystės Utenos gatvėse iki pasiekimų NBA aikštėje, jis kiekvieną žingsnį žengė su užsidegimu, pasiaukojimu ir noru būti geriausiu.

Jo ryšys su Lietuva, šeimos parama ir įvairūs pomėgiai daro jį ne tik puikiu krepšininku, bet ir visiems įrodo, kad reikia siekti savo svajonių ir tikėti, kad tik per atkaklumą ir darbštumą galima pasiekti didelių aukštumų.

D.U.K.

Koks Jono Valančiūno ūgis❓

Valančiūno ūgis yra apie 2m 11cm.

Koks J. Valančiūno marškinėlių numeris❓

J. Valančiūnas vilki 17 numerio marškinėlius.

Kokia Valančiūno pozicija krepšinyje❓

Krepšininkas Jonas Valančiūnas yra vidurio puolėjas.

Kur dabar žaidžia Jonas Valančiūnas❓

Valančiūnas žaidžia NBA komandoje New Orleans Pelicans.

Kokios Jono Valančiūno pravardės❓

Jono pravardės: JV, Big Fella, Lithuanian Lightning.