Skip to content

Krepšinio lažybos – pelninga pramoga

Krepšinio lažybos neabejotai yra neatsiejama visų krepšinio varžybų dalis. Statymai už mėgstamą komandą ar mėgstamiausią krepšinio žaidėją, varžybų baigties spėjimai, lažybos olimpiadų metu ir visi kiti smagūs azartiški dalykai džiugina ne vieną sporto mėgėją. Žinoma, lažintis reikia atsakingai ir spėlioti dėl sportinio intereso, o ne dėl noro praturėti. Kada datuojama krepšinio statymų pradžia, kaip pasirinkti statomą sumą ir kitos įdomybės jau čia!

krepšinio-statymai-kamuolys-ir-lankas

Patarimai prieš lažinantis

Pirmiausia, prieš pradedant gvildenti sporto lažybas, būtina žinoti keletą bendrų niuansų.

  • Tai nėra lengvi, iš dangaus krentantys pinigai. Tai įdirbio, žinių ir sėkmės rezultatas kartu sudėjus. Iš įvairių lažybininkų atstovų teko girdėti, jog laimi 3-5 procentai klientų. Duodamas viešas interviu ir pateikiami tokie skaičiai.Į tuos laimingus procentus patenka tie, kurie lažybomis užsiima kaip darbu, jam skirdami bent kelias valandas per dieną. Jeigu toks nesi – statyk retai arba mėgėjiškai.
  • Rizikuoti reikėtų tik tokiomis sumomis, kurias galite paskirti kaip savo pomėgiui. Pralošti pinigai neturi sugriauti namų ūkio ar kitų išlaidų.
  • Lažybas kaip pliusą galima įvertinti kai lažinamės ne galvą pametę ir įsitikinę kad milijonų neuždirbsime, o tiesiog pastatome už vieną ar kitą įvykį tik dėl įdomesnio varžybų stebėjimo.

 Visgi, jei lažinamės, neliksime su nuliu. Bus arba laimėjimas, arba pralaimėjimas. Taigi, net mėgėjiškas „užmetimas“ turi būti protingai pasvertas. Todėl ir tada verta rinktis lažybas.

Sporto statymai – kuo jie ypatingi?

Sporto statymai, kaip ir kiekviena azartinė veikla, turi tam tikras ypatybes. Pirmiausia, turite būti atsidarę lažybų sąskaitas bent dviejose bendrovėse. Priežastis būtų tokia – lažybų įvykiai, komandų ar bendras suminis taškų kiekis, atkovoti kamuoliai ar kiti panašūs statistiniai rodikliai vienose bendrovėse fiksuojami per visą rungtynių laiką, o kai kuriuose – tik per pagrindinį.

sporto-statymai

Maži koeficientai yra blogi koeficientai. Jei jau dalyvaujate lažybose – tai jau rizikuojate. Nieko nėra blogiau už vadinamąjį tapetą, kai už vieną įvykį yra siūlomas didesnis koeficientas, o už tai privaloma pridėti nuo dviejų iki keturių įvykių. Tuomet įtraukiami, pavyzdžiui 1,01 ar panašaus dydžio koeficientai, kurie dažnai ir paveda. O ką gi reiškia 1,01 koeficientas? Tai yra, jei komandos žais šimtą kartų, tai vieną kartą laimės silpnesnioji. Praktikoje tai nutinka kur kas dažniau.

Taip pat įvertinant dalyvavimą lažybų statymuose įvertinsime ir riziką. Todėl siūlome nesigundyti ne tik mažiausiais, bet ir mažais koeficientais tokiais kaip 1,2 ar 1,25. Krepšinio lažybos yra verslas, jose visada reikia įvertinti ir galimą atsipirkimo laiką. Tarkim, pastatome keturis skirtingus talonus po 1,25 ir jie visi „praeina“ – turime dvigubą pelną. O jei nors vienas iš keturių „nepraeina“ – nuostolį. Dažnai žmonės bijo didesnių koeficientų dėl pateikimo pasiūloje. Pagal pasiūlos pateikimą dažnai mažesnis koeficientas imponuoja kaip patikimas – garantuotas.

Krepšinio lažybos – ką verta rinktis?

O dabar konkrečiai apie krepšinio lažybų pasiūlą. Jos plotis paprastai priklauso nuo įvykio populiarumo. Daug pasiūlos galime rasti Eurolygos ar NBA siūlymuose, tuo tarpu mažų šalių vietiniuose čempionatuose ar žemesnių lygų kovose – tik standartinius pasiūlymus.

Taigi, ankstesniame skyriuje patarėme nesivaikyti mažų lažybų koeficientų, nes lažybose kaip ir versle yra svarbu atsipirkimas. Pirmiausia turi dominti nuo 1,5 ir didesni koeficientai.

krepšinis-statymai-pinigai

Krepšinio statymai

Geriausias statymas krepšinyje – kas bus nugalėtojas. Ypač jei komanda žaidžia namuose, jai labai reikalinga pergalė, nėra daug traumuotų ar negalinčių žaisti žaidėjų, nėra staigaus koeficiento kilimo. Dar sykį primenu – svarbu ir koeficiento dydis.

Jei abejojate, kuri komanda laimės, o lažybų bendrovės pateikia didelę pliusinę „forą“ už padorų koeficientą – imkite ją. Pakomentuosiu kas yra „fora“, nes statymose sutinkama daug lažybų terminų. Tarkim, siūlomas statymas tarp LKL komandų „Lietkabelio“ ir „Juventus“. Dabar komandos yra apylygės, o už Utenos komandą siūloma, tarkime, +7,5 „fora“. Tai reiškia, kad Utenos komanda gali laimėti ar pralaimėti ne daugiau nei 7 taškais ir pinigai bus laimėti.

Daugiau papildomo azarto suteikia „over/under“ statymas. Jis būna kelių tipų: bendras komandų, atskirai komandų, žaidėjų taškų kiekis. Jo esmė ar permes žaidėjai tam tikrą kiekį taškų ar ne. Šiuo atveju siūlau prisiminti straipsnio pradžią ir siūlymą turėti paskyras bent dviejose bendrovėse. Nes jeigu komanda (os) nerezultatyvios, geriau rinktis bendrovę fiksuojančią rodiklius per pagrindinį laiką. Jei rezultatyvios – geriau bendrovė duodanti rodiklius su pratęsimu.

Įdomūs siūlomi krepšinio statymai – dviejų žaidėjų palyginimas, kuris įmes daugiau taškų. Ypač neblogas variantas kai siūloma pliusinė tam tikro žaidėjo „fora“, kuri yra tarsi draudimas. Kiti statistiniai duomenys, tokie kaip kuri komanda įmes daugiau nei 15 taškų ar komanda „X“ laimės nuo 21 iki 25 taškų yra įdomūs tik dėl labai didelio azarto. Tai neverta didelių pinigų.

lažybos-krepšinyje-futbole-kauliukai-pinigai

Sporto lažybų pradžia

Pirmosios lažybos vyko dar prieš mūsų erą. Senovės Graikijoje sporto varžybos buvo labai populiarios. Olimpinės žaidynės buvo rengiamos galingiausio Olimpo dievo Dzeuso garbei nuo 776 m. Tai davė priežastį atsirasti pirmoms lažyboms. Vėliau iš graikų estafetę perėmė romėnai ir išpopuliarino lažybas gladiatorių kovose. Dėl pastarųjų žiaurumo jos buvo panaikintos, bet lažybos išliko.

Vėlesniu laikotarpiu religija lažybas traktavo kaip nedorybę. Jos netgi buvo prilyginamos paleistuvavimui. Žmonių azarto tai nesustabdė, tad lažybos persikėlė į nelegalius pogrindžius. Štai legalios lažybos atgimė Anglijoje. To priežastis – itin populiarios žirgų lenktynės. Jos yra naudojamos ir mūsų lažybų salonuose, tik jau su „netikrais“ žirgais. Sporto lažybos prasidėjo septintame XX-o amžiaus dešimtmetyje, kai Las Vegaso kazino jos buvo legalizuotos.

Lietuvoje pirmoji lažybų bendrovė įkurta 2001 metais. 2002 m. Kaune buvo atidarytas ir pirmasis lažybų punktas. Kadangi buvo lažybų monopolis, buvo imamas papildomas mokestis už kiekvieną pastatytą taloną. 2003 m. atsidarius kitai bendrovei šio mokesčio buvo atsisakyta. Nuo 2004 m. statymai priimami ir internetu. Atsidarė dar pora bendrovių. 2004 m. lažybų bendrovės privaloma tvarka paskelbė pelno ataskaitas, kurios buvo įspūdingos. Tai rodo, jog lažybose pliusą turi vos 3-5 procentai lošėjų. Internetui atsiradus kiekvienuose namuose, tapo pasiekiamos ir užsienio lažybų bendrovės. Nors jų tinklapiai yra blokuojami dėl nemokamų mokesčių, bet išmanūs Lietuvos vartotojai randa būdu kaip juos pasiekti.

lažybos-šunų-lenktynės

Įdomūs faktai apie lažybas Lietuvoje

  • Didžiulį nuostolį Lietuvos lažybos bendrovėms, sirgaliai padarė 2003 m., kai patikėjo Lietuvos krepšinio rinktinės triumfu ir pastatė lažybose už jį. Koeficientas buvo lygus 20.
  • Lietuvoje lažybos populiariausios tarp vyrų. Amžius 18-24 metai.
  • Vyresni vyrai lažybų punktuose statydami už „šuniukus“ tiki, kad ten bėgimas vyksta realiu laiku. Iš tikrųjų vyksta kova prieš kompiuterį.
  • Maždaug pusė sirgalių teigia, jog varžybas stebėti yra įdomiau jei už jas pastatyta.
  • Keletas įžymių komentatorių kartu su lažybų bendrovėmis teikia savo spėjimus vienu ar kitu įvykiu. Tiesa, net specialistų spėjimai dažniau būna netikslūs.
  • Prieš artėjančius rinkimus lažybų pasiūloje atsiranda ir politinės lažybos. Jose lošėjams sekasi kur kas geriau nei sporte.
  • Prieš artėjančias „dideles“ sporto varžybas ar tai būtų olimpiada, pasaulio ar Europos čempionatas, didelė dalis žmonių stato už savo komandą – Lietuvos krepšinio rinktinę. Tokie statymai, kurie būna paremti emocijomis, o ne loginiu mąstymu yra didelė lažybininko klaida.