Skip to content

Geriausi Lietuvos krepšinio treneriai

Geriausi-Lietuvos-krepšinio-treneriai

Krepšinis Lietuvoje yra daugiau nei tik sportas. Tai – nacionalinė aistra, pasididžiavimas ir gyvenimo būdas. Lietuva išaugino geriausius Europos ir pasaulio krepšininkus ir trenerius, kurie pasiekė puikių laimėjimų ir nacionaliniu lygiu.

Šiame straipsnyje susipažinsite su 10 geriausių visų laikų Lietuvos krepšinio trenerių. Aptarsime jų karjerą, stilių ir indėlį į krepšinio vystymąsi bei populiarumą Lietuvoje ir už jos ribų.

Šie Lietuvos krepšinio treneriai yra ne tik puikūs specialistai, bet ir dideli įkvėpėjai ištisoms krepšinio gerbėjų ir žaidėjų kartoms.

Geriausi Lietuvos krepšinio treneriai: Top10

Susipažinkite su krepšinio treneriais iš Lietuvos, kurie ne tik vedė komandas į pergales, bet ir įkvėpė kitus krepšininkus siekti aukštumų.

Benas Matkevičius

Gimė 1986 m. Kaune, Lietuvos krepšinio sostinėje. Trenerio karjerą pradėjo 2010 m. kaip BC “Žalgiris” jaunimo komandų trenerio asistentas.

Matkevičius-buvo-Lietuvos-jaunimo-(iki-18-metų)-rinktinės-vyriausiuoju-treneriu

Nuo 2016 m. tapo BC “Žalgiris-2” vyriausiuoju treneriu. 2018 ir 2019 m. atvedė komandą į LKL atkrintamąsias varžybas. 2018 m. jis taip pat tapo Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rinktinės vyriausiuoju treneriu ir atvedė ją iki dviejų aukso medalių 2019 ir 2020 m. Europos čempionatuose. Jis laikomas vienu perspektyviausių jaunųjų trenerių Lietuvoje, sugebančiu ugdyti ir motyvuoti žaidėjus.

Tomas Masiulis

Gimė 1975 m. Lietuvos sostinėje Vilniuje. Jis buvo universalus ir talentingas žaidėjas, žaidęs keliuose Lietuvos, Graikijos, Ispanijos ir Rusijos klubuose. Su BC “Lietuvos rytas” 2002 m. laimėjo LKL čempiono titulą ir buvo pripažintas naudingiausiu lygos žaidėju.

Tomas-Masiulis-treneris

Jis taip pat žaidė Lietuvos rinktinėje ir 2000 m. olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį. 2010 m. baigė žaisti ir tapo treneriu.

Treniravo BC “Lietuvos rytas”, BC “Šiauliai”, BC “Rytas Vilnius” ir Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinę. Su trimis skirtingomis komandomis jis laimėjo keturis LKL titulus, yra žinomas dėl savo taktinio įžvalgumo ir vadovavimo įgūdžių.

Darius Maskoliūnas

Gimė 1971 m. Alytuje, Pietų Lietuvos mieste. Jis buvo sumanus ir patikimas įžaidėjas, žaidęs BC “Žalgiris”, BC “Lietuvos rytas”, keliuose Graikijos, Ispanijos ir Italijos klubuose.

Maskoliūnas buvo vienas svarbiausių Lietuvos rinktinės, 1992, 1996 ir 2000 m. laimėjusios tris olimpinius bronzos medalius, narių.

Jis taip pat 1995 m. laimėjo EuroBasket sidabro medalį ir buvo išrinktas į visą EuroBasket komandą.

2005 m. baigė sportinę karjerą ir tapo Jono Kazlausko trenerio asistentu. Vėliau tapo BC “Lietuvos rytas”, BC “Žalgiris” ir Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Jis atvedė rinktinę prie 2015 m. “EuroBasket” sidabro medalio ir 2016 m. olimpinių žaidynių bronzos medalio. Jis gerbiamas dėl savo patirties ir profesionalumo.

Jonas Kazlauskas

Gimė 1954 m. Kaune, Lietuvos krepšinio sostinėje. Buvęs žaidėjas tapo vienu labiausiai patyrusių ir gerbiamų trenerių Lietuvoje ir Europoje.

Jis treniravo kelis klubus ir nacionalines komandas, tarp jų BC “Žalgiris”, BC “Lietuvos rytas”, BC “Olympiacos”, Maskvos CSKA, Lietuvos, Graikijos ir Kinijos rinktines.

Lietuvos-krepšinio-treneris

Jis laimėjo šešis LKL titulus, du Eurolygos titulus ir vieną FIBA taurės turnyrą. Kazlauskas taip pat vadovavo Lietuvos rinktinei, kuri keturis kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse ir 2000 m. iškovojo bronzos medalį.

Jis laikomas vienu geriausių trenerių Europos krepšinio istorijoje, turintis daugybę žinių.

Rimas Kurtinaitis

Gimė 1960 m. Kaune, Lietuvos krepšinio sostinėje. Jis buvo rezultatyvus puolėjas ir įžaidėjas, žaidęs BC “Žalgiris”, BC “Statyba”, keliuose Italijos, Ispanijos ir Rusijos klubuose.

Geriausiai žinomas dėl savo pergalingo tritaškio metimo 1988 m. olimpinių žaidynių finale prieš Sovietų Sąjungą, kuris atnešė Lietuvai aukso medalį.

Jis taip pat yra vienintelis istorijoje žaidėjas, laimėjęs Eurolygą ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris.

Lietuvos-treneris-Kurtinaitis

Jis treniravo kelias Lietuvos, Rusijos ir Turkijos komandas, su kuriomis laimėjo tris LKL, tris VTB Vieningosios lygos ir vieną Eurotaurės titulą.

Šiuo metu, Lietuvos krepšinio treneris Rimas Kurtinaitis, ruošiasi persikelti į Azerbaidžaną, kur pradės dirbti su Baku “Sabah” klubu.

Kęstutis Kemzūra

Gimė 1970 m. Panevėžyje, Šiaurės Lietuvos mieste. Buvęs žaidėjas tapo sėkmingu treneriu Lietuvoje ir užsienyje. Treniravo BC “Žalgiris”, BC “Lietuvos rytas”, BC “Chimki”, “Lokomotiv Kuban”, Lietuvos ir Lenkijos rinktines.

Kęstutis-Kemzūra

Jis yra iškovojęs du LKL, vieną Baltijos krepšinio lygos ir vieną EuroCup titulą. Jis taip pat atvedė Lietuvos rinktinę iki 2010 m. pasaulio čempionato bronzos medalio ir 2012 m. olimpinių žaidynių ketvirtosios vietos.

Šiuo metu jis yra BC “Neptūnas” vyriausiasis treneris, giriamas už gynybinę strategiją ir gebėjimą prisitaikyti.

Giedrius Žibėnas

Lietuvos krepšinio treneris, kuris nuo 2021 m. yra Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris ir Lietuvos vyrų rinktinės asistentas. Jis yra laimėjęs Indonezijos lygą su Džakartos „Stapac“ ir Lietuvos lygą su „Rytu“.

Žibėnas taip pat yra buvęs Lietuvos jaunimo rinktinių asistentas ir dirbęs įvairiose šalyse, tokių kaip Lenkija, Iranas, Danija ir Estija.

Griedrius-Žibėnas-lietuvos-treneris

Jis yra žinomas kaip inovatyvus ir kūrybingas treneris, kuris mėgsta eksperimentuoti su taktika ir žaidėjų vystymu. Jis taip pat yra gerbiamas savo kolegų ir žaidėjų dėl savo profesionalumo, sąžiningumo ir draugiškumo.

Dainius Adomaitis

Gimė 1974 m. Klaipėdoje, Vakarų Lietuvos mieste. Buvęs žaidėjas, 2016 m. tapęs Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Jis taip pat yra treniravęs BC “Neptūnas”, BC “Lietkabelis” ir Vilniaus “Rytas”. Yra iškovojęs vieną LKL titulą ir vieną Karaliaus Mindaugo taurę.

Jis taip pat atvedė Lietuvos rinktinę į penktąją vietą 2017 m. Europos čempionate ir aštuntąją vietą 2019 m. pasaulio čempionate.

Kazys Maksvytis

Lietuvių krepšinio treneris, kuris nuo 2021 m. yra Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.

Jis taip pat dirba Rusijos klubo Permės „Parma“ treneriu. K. Maksvytis yra sėkmingai treniravęs Lietuvos jaunimo rinktines, su kuriomis laimėjo keturis Europos čempionatus ir vieną pasaulio čempionatą.

Jis taip pat yra buvęs Klaipėdos „Neptūno“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“ treneris.

Kazys Maksvytis išugdė būrį žinomų Lietuvos krepšininkų, tokių kaip Jonas Valančiūnas, Edgaras Ulanovas, Rokas Giedraitis ir kt.

Šarūnas Jasikevičius

Gimė 1976 m. Kaune, Lietuvos krepšinio sostinėje. Jis yra buvęs žaidėjas, kuris laikomas vienu geriausių visų laikų Europos įžaidėjų.

Jasikevičius yra vienintelis žaidėjas istorijoje, laimėjęs Eurolygą su keturiomis skirtingomis komandomis: “FC Barcelona”, “Maccabi Tel Aviv”, “Panathinaikos” ir “Maskvos CSKA”.

Jasikevicius-Šarunas

Jis taip pat yra labiausiai apdovanotas žaidėjas per visą Lietuvos rinktinės istoriją, laimėjęs keturis olimpinius medalius, du Europos sidabro ir vieną Europos bronzos medalį.

Trenerio karjerą pradėjo kaip Željko Obradovičiaus asistentas “Žalgiryje”, vėliau tapo vyriausiuoju komandos treneriu.

Jis iškovojo keturis LKL titulus, keturis Baltijos krepšinio lygos titulus, vieną Karaliaus Mindaugo taurę ir vieną Eurolygos finalo ketverto dalyvavimą.

Išvados

Sudarėme dešimties geriausių visų laikų Lietuvos krepšinio trenerių reitingą – nuo legendinio Kazio Maksvyčio, prieškario metais atvedusio Lietuvą į du Europos čempionatus, iki dabartinės žvaigždės Šarūno Jasikevičiaus.

Šie Lietuvos treneriai savo pasiekimais, įtaka ir palikimu formavo Lietuvos krepšinio istoriją ir ateitį. Jie įkvėpė ištisas žaidėjų ir sirgalių kartas, prisidėjo prie šios sporto šakos plėtros ir populiarumo.

Lietuvos krepšinio treneriai taip pat atstovavo Lietuvai tarptautinėje arenoje, laimėdami medalius ir apdovanojimus olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionatuose ir “EuroBasket” turnyruose.

Treneriai yra Lietuvos krepšinio pasididžiavimas ir šlovė, todėl nusipelno mūsų pagarbos ir susižavėjimo.

Kas yra pirmasis Lietuvos krepšinio treneris❓

Pirmasis Lietuvos krepšinio treneris yra laikomas Feliksas Kriaučiūnas, kuris 1935 m. atvyko iš JAV ir pradėjo mokyti Lietuvos krepšininkus. Jis buvo žaidžiantis treneris ir vedė Lietuvos vyrų rinktinę pirmajame Europos čempionate 1937 m., kuriame Lietuva tapo čempione.

Kas yra labiausiai apdovanotas Lietuvos krepšinio treneris❓

Labiausiai apdovanotas Lietuvos krepšinio treneris yra Jonas Kazlauskas, kuris yra vienintelis Lietuvos treneris, turintis visus galimus medalius su Lietuvos vyrų rinktine: aukso (2003 m.), sidabro (2013 m., 2015 m.) ir bronzos (1996 m., 2000 m., 2007 m.) medalius Europos čempionatuose, bronzos medalį Olimpinių žaidynių (2000 m.) ir bronzos medalį Pasaulio čempionate (2010 m.).

Be to, jis yra vienintelis Lietuvos treneris, kuris vadovavo ir Kinijos vyrų rinktinei (2014 m., 2016 m.).

Kas yra žymiausias Lietuvos krepšinio treneris❓

Žymiausias Lietuvos krepšinio treneris yra Šarūnas Jasikevičius, kuris yra buvęs puikus krepšininkas, o dabar yra sėkmingas treneris.