Skip to content

Lietuvos krepšinis: būsima Lietuvos krepšinio rinktinė

Lietuvos-krepšinis-būsima-Lietuvos-krepšinio-rinktinė

Pasibaigus trumpoms krepšininkų atostogoms, geriausių šešioliktukas renkasi į pirmąją stovyklą. Treneriams galimybė atstatyti žaidėjų baterijas po atostogų, pradėti šlifuoti derinius, rasti optimalius penketukus. Treneris Kazys Masvytis prasitarė, jog artėjant atrankos rungtynėms į Pasaulio krepšinio čempionatą planuoja pasilikti 13 krepšininkų. Dėl įvairių priežasčių šiemet rinktinėje nematysime Edgaro Ulanovo, Artūro Gudaičio, Eimanto Bendžiaus, Tado Sedekerskio, paskutinę minutę dėl traumos iš rinktinės traukinio išlipo Gediminas Orelikas. Donatas Motiejūnas treneriui pažadėjo, jeigu bus problemų su kitų žaidėjų traumomis, jis atvyktų į krepšinio rinktinę. Jeigu anksčiau Lietuvos krepšinis garsėjo aukštaūgiais, tai šiais metais jaučiamas badas, ypatingai ketvirtoje pozicijoje. Pabandykime išanalizuoti kokie žaidėjai labiausiai tiktų Kazio Masvyčio schemoms. Kurie turi garantuotus bilietus (jei nesustabdys traumos), o kurie įnirtingai kausis dėl vietos dvyliktuke.

Jonas-Valančiūnas-Domantas-Sabonis

Lietuvos krepšinio rinktinė: kam vietos garantuotos?

Taigi, kaip matote, kam Lietuvos krepšinio rinktinėje vietos garantuotos? Ar sužibės Lietuvos krepšinis naujomis spalvomis?

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis

Vidurio puolėjo pozicija neturi kelti abejonių. Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, vos tik sukaks NBA leidimas prisijungti prie rinktinės, abudu bokštai joje pasirodys. Kitas galvos skausmas – kaip sėkmingai juos išnaudoti. Kaip rasti įžaidėją, kuris tinkamai pamaitintų NBA krepšininkus iš Lietuvos kamuoliais. Ar efektyviausiai bus išnaudoti kai bus kartu aikštėje? Ar tai tinkamas resursų panaudojimas? Nuo šių žaidėjų faktoriaus priklauso ir visa rinktinės sėkmė rugsėjo mėnesį.

Rokas Jokubaitis ir Lukas Lekavičius

O kas pamaitins kamuoliais aukštaūgius? Kurs situacijas kitiems? Čia taipogi klausimų jokių nekyla. Turime „Barselonos“ komandos jaunajį talentą iš Mažeikių Roką Jokubaitį ir jau šilto ir šalto mačiusį šio sezono „Žalgirio“ varikliuką Luką Lekavičių. Kuris bus pagrindinis įžaidėjas? Viename interviu L. Lekavičius mato Roką kaip subrendusį pagrindinei įžaidėjo rolei. Visgi, manyčiau, rinktinės varžybos yra pačio aukščiausio lygio turnyras, todėl turėtų dominuoti ir patirtis, ir šaltakraujiškumas. Visgi, kai nėra išreikšto tikro lyderio, tuo geriau, nes varžovų komandoms tokiu atveju būna galvosūkis, kuriam žaidėjui skirti daugiau dėmesio.

Marius Grigonis

Atakuojančio žaidėjo pozicijose tikrai matysime krepšinio pasiilgusį Marių Grigonį, pagaliau išsivadavusį iš „CSKA“ komandos pančių, pasirašius konktraktą su Atėnų „Panatinaikos“. Belieka dabar galvoti, tik apie krepšinį. Rokas Giedraitis, kaip Eurolygos senbūvis, taipogi turi garantuotą vietą dvyliktuke. Pastarasis matomas ir trečioje pozicijoje.

Marius-Grigonis-arnas-butkevičius

Ignas Brazdeikis

Lengvojo krašto pozicijoje aiškiausiai matoma Igno Brazdeikio figūra. Dar prieš porą mėnesių nežinojome, koks tai žaidėjas, ar jis pritaps rinktinėje, ar supras Europos krepšinio subtilybes. Sėkmingas žaidimas atrankoje į Pasaulio krepšinio čempionatą su trenksmu atsakė į šios klausimus. Tai pat pasirašytas kontraktas su Kauno „Žalgiriu“ parodo, jog šiuo žaidėju ypatingai pasitiki Kazys Masvytis.

Arbas Butkevičius

Įvertinant trenerio pasitikėjimą ir prisirišimą prie žaidėjų, be abejonės rinktinėje matysime praeito sezono „Ryto“ lyderį Arną Butkevičių. Edgaras Ulanovas, atsigavęs antroje sezono dalyje, turėjo užimti šią poziciją, kaip sakė rinktinės treneris: „šventa vieta tuščia nebūna“. Todėl šią vietą turėtų užimti naujai iškeptas žalgirietis Arnas Butkevičius. Tai yra vienas geriausiai besiginančių krepšininkų. O tokios savybės tikrai reikės, ypatingai stabdant Luką Dončičių.

Mindaugas Kuzminskas

Garantuotų vietų sąrašą uždarysime Mindaugo Kuzminsko kandidatūra. Vyriausias, 32 metų krepšininkas ypatingai reikalingas dėl bado ketvirtoje pozicijoje. Žaidėjas pasižymi geru žaidimu puolime, o tai svarbus faktorius, žaidžiant prieš lėtesnius varžovus.

Kova dėl likusių vietų

Pirmoji kandidatūra, kuriai bus padėkota už atvykimą į rinktinės stovykla. Praėjusiame sezone žaidėjas rungtyniavo Podgoros „Budošnost“ komandoje ir Europos taurėje vidutiniškai pasižymėdavo 1,6 taško. Komandoje nevaidino ženklaus vaidmens, o į rinktinės stovyklą krepšininkas buvo pakviestas dėl bendro aukštaūgių trukūmo. Be daugelio atsisakiusių šiemet žaisti rinktinėje aukštaūgių, su komanda dėl NBA taisyklių negali dar sportuoti kartu su Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

Tomas-Dimša-kristumas-žemaitis

Lieka šeši žaidėjai ir trys laisvos vietos. Lieka vienas skaudžiausių sprendimų treneriams, kuriems žaidėjams parodyti duris. Pagal dabartinę logiką reikalingas dar vienas žaidėjas, galintis gerai gintis ir laisvai žaisti su kamuoliu. Išlieka dilema ar Tomas Dimša ar Kristupas Žemaitis. Žinant trenerio prisirišimą tam tikriems žaidėjams, daugiau šansų likti galutiniame dvyliktuke turi Tomas Dimša. Paskutiniame lange rungtyniavęs krepšininkas žaidė vidutiniškai po 25 minutes, įmesdamas po 8 taškus. Kovingumu garsėjantis krepšininkas, pagaliau, turėtų grįžti į „Žalgirį“ kaip pilnavertis narys, prieš tai su rinktine sužaidęs Europos čempionate.

Lieka dvi vietos ir keturi kandidatai. Martynas Echodas vargu ar gebės konkuruoti su likusiais trimis kandidatais. Pirmiausia, likusios dvi vietos būtų labiau orientuotos į ketvirtąją poziciją. Tuo tarpu Martynas Echodas yra tipinis centras. Be J. Valančiūno ir D. Sabonio, šioje pozicijoje geriau atrodo L. Birutis. Todėl vežtis keturis centrus į Europos čempionatą, paliekant apnuogintą ketvirtąją poziciją nebūtų išmintinga.

Gytis Masiulis per atrankos langą parodė, jog anksčiau į rinktinę buvo kviečiamas ne dėl pažinčių, o geros kovos dėl atšokusių kamuolių. Įvertinant ūgį ir mobilumą, dabartiniai rinktinei, tai būtų ypač tinkamas ketvirtasis numeris.

Eigirdas Žukauskas ar Laurynas Birutis? Šį klausimą paliekame atvirą. Šie aukštaūgiai skirtingo braižo žaidėjai, todėl treneriai nuspręs, ar imti tipinį trečiąjį centrą, ar užtvirtinti ketvirtą poziciją dar vienu žaidėju.

Eigirdas-Žukauskas-Laurynas-Birutis

Tikimės, jog Lietuvos krepšinis vėl sužibės naujomis spalvomis ir iš čempionato parsivešime medalį!